سوئد برنده جایزه «یوروویژن ۲۰۲۳»

سوئد برنده جایزه «یوروویژن ۲۰۲۳»

«لورین» ـ خواننده سوئدی مراکشی‌تبار ـ با ترانه «خالکوبی» برای دومین بار برنده جایزه سالانه آواز یوروویژن شد.

یکشنبه 24 اردیبهشت 1402 ساعت 13:7
گروه خبری سایت هنرنامه امروز

به نقل از یورونیوز، «لورین زینب نورا طلحاوی» معروف به «لورین» خواننده سوئدی مراکشی‌تبار که در سال ۲۰۱۲ با آهنگ «یوفوریا» برنده مسابقه یورویژن شده بود، برای دومین بار با ترانه «خالکوبی» موفق به کسب این جایزه شد. 

پس از سوئد، نمایندگانی از فنلاند، رژیم صهیونیستی و ایتالیا نیز رتبه‌های بعدی مسابقه آواز یوروویژن در سال ۲۰۲۳ را به خود اختصاص دادند. 

این رویداد امسال با حال و هوای حمایت از کشور اوکراین برگزار شد و گروه «توورچی» با آهنگ «قلب فولادی» نمایندگان این کشور در این رقابت بودند که در نهایت در رتبه ششم قرار گرفتند. اثر آن‌ها در مخالفت با جنگ بود، با این حال برگزارکنندگان این مسابقه با درخواست «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین برای سخنرانی در فینال این رویداد مخالفت کردند.

در مرحله پایانی رقابت یوروویژن ۲۰۲۳ در مجموع ۲۶ کشور حضور داشتند که به‌ ترتیب روی صحنه رفتند. ۲۰ فینالیست از طریق آرای عمومی به‌علاوه کشور فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا و بریتانیا به همراه اوکراین به‌عنوان برنده دوره قبل، در این مرحله رقابت کردند. کشور برنده در مسابقه آواز یوروویژن به صورت ترکیبی با نظر هیات داوران ۳۷ کشور و همچنین رای مستقیم مردم اروپا انتخاب می‌شود. 

ثبت نظر

ارسال